Bu çocuklar bir harika

Cumhuriyet’in kuruluşunun 87. yıldönümü kutlamaları, İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Anaokulları’nın renkli gösterileri ile başladı. Kuruma bağlı okullarda eğitim gören minikler, sergiledikleri performansla usta sanatçıları aratmadı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Anaokulları Cumhuriyet Bayramı’nı erken kutladı. İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde düzenlenen kutlama programında İZELMAN’a bağlı Gürçeşme, EVKA 2, Balçova, Gaziemir, Hatay, Güzelyalı, EVKA 4, Bostanlı, Girne Anaokulları ile Gaziemir Etüt Eğitim Merkezi’nin Cumhuriyet temalı gösterileri sergilendi. Öğrenci ailelerinin büyük ilgi gösterdiği kutlama programına İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan da katıldı. Programın açılışında konuşan Aydoğan, Cumhuriyet’in temel felsefesinin eğitim olduğunu belirterek, “Biz de bu felsefe ile anaokullarından başlayarak çocuklarımızı Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda eğitmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. İZELMAN Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı da çağdaş bir eğitim anlayışı ile Türk Ulusu’na aydın bireyler kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.
İsmet İnönü Sanat Merkezi’ni dolduran velilerin heyecanla bekledikleri gösteriler ise Gürçeşme Anaokulu’nun sergilediği Kurtuluş Savaşı’nı anlatan tiyatral drama ile başladı. Ardından sırasıyla EVKA 2 Anaokulu “Atabarı”, Balçova Anaokulu “Çanakkale Türküsü”, Gaziemir Anaokulu “Halk Oyunları”, Hatay Anaokulu “Hoş Gelişler Ola”, Güzelyalı Anaokulu “Yeni Türkiye”, EVKA 4 Anaokulu “Yüce Atam”, Bostanlı Anaokulu “Haydi”, Girne Anaokulu “Biz Böyleyiz”, Gaziemir Etüt Eğitim Merkezi de “Fanatik Şarkısı” başlıklı gösterilerini sahnelediler. Kimi zaman keyifli, kimi zaman duygu dolu anların yaşandığı gece 10. Yıl Marşı ile sona erdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s