İzmir’in “Abla-Ağabey-Kardeş” projesi, Volgograd’a model olacak

Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarete İzmir’in kardeş kentlerinden Volgograd’ın Merkez İlçe Belediye Başkanı Valeria A. Kroman ile Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol da katıldı.

Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Volgograd’la kardeş kent ilişkisinden dolayı İzmir’in kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirtirken, konuk Başkan Kroman, Başkan Kocaoğlu’nu Volgograd’da kurulması planlanan ‘Kardeş Kent Parkı’ çerçevesinde 31 Ekim’de düzenlenecek Dünya Kentler Günü kutlamalarına davet etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kadın ve gençlere yönelik çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade eden Volgograd Merkez İlçe Belediye Başkanı Valeria A. Kroman, “Abla-Ağabey-Kardeş projenizi çok beğendik, tecrübelerinizden yararlanmak isteriz. ‘Kadın Dostu Kent’ ünvanına sahip olan İzmir’in başarılı çalışmaları, Volgograd Kadın Konseyi’ne örnek olacaktır. Ayrıca Uluslararası Yaşlılık Federasyonu (IFA) tarafından düzenlenen ‘Yaşlı Dostu Yenilik Yarışması’nda İzmir ve Fransa’nın Dijon kentleriyle birlikte kazandığımız ortak ödülden sonra işbirliğimizi daha da geliştirmek arzusundayız” dedi.

Konuşmaların ardından Volgograd Merkez İlçe Belediye Başkanı Valeria A. Kroman, Başkan Kocaoğlu’na Volgograd’da Mamayev Kurgan Tepesi’nde yer alan Anavatan Heykeli’nin minyatürünü hediye etti. Kroman Başkan Kocaoğlu’na ayrıca, vekili olduğu Volgograd Belediye Başkanı’nın bir mektubunu takdim etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a İzmir’in sembolü Tarihi Saat Kulesi’nin gümüş maketini, Volgograd Merkez İlçe Belediye Başkanı Valeria A. Kroman’a ise gümüş kabartmalı bir plaket armağan etti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s