İzmir Projeler

İzmir Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri ışığında; kentin yeşil dokusunu korunarak süreklilik sağlanıyor. Kente ve kentliye soluk aldıran açık yeşil alanlarda ekolojik denge korunarak; doğal ve kültürel çevre özelliklerine uygun bakım ve koruma çalışmalarını sürdürülüyor.

Kentlinin yeşil alan ihtiyacına cevap verebilecek çevresel sorumluluk bilinci ile; yaklaşık 15 milyon metrekarelik yeşil alan bakım m² si ile dikim, sulama, çapalama, gübreleme, çim biçimi, budama, hastalık ve zararlılarla mücadele, temizlik çalışmaları ile ekosistem ve çevre sağlığını koruyarak; kentin fiziksel yönden dengesini korunurken kent esteği de zenginleştiriliyor. Kenti çevreleyen karayollarımızdaki 2 milyon metrekarelik yeşil alanların dikim, bakım ve budama işlemleri ile ulaşım keyifli hale geliyor.

Temizlik
Piknik alanları, kent ormanları, parklar, koruluk ve ağaçlandırma sahaları, otoyol kavşakları, ana cadde ve bulvarlar olmak üzere kent geneli mevcut yeşil alanlarda yıl boyu süren çalışmalarla yeşil alanların temizliği sağlanıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s